Turistický pochod okolím studánek Brna

25.05.2019 06:30

OKČT Moravská Slavia Řečkovice a TJ Sokol Ořešín, pod záštitou Úřadu městské části Brno - Řečkovice a Mokrá Hora

pořádají

turistický dálkový pochod IVV
OKOLÍM STUDÁNEK BRNA

25.5.2019

Start a cíl: areál TJ Ořešín, Drozdí 6, Brno-Ořešín

trasy 14, 25, 35, 50 km start 6:30 - 10:00 hod
trasa 8 km start do 14:00 hod

Ukončení pochodu: 21:00 hod

Každý účastník obdrží na startu mapku tras a v cíli účastnický list.
Startovné: děti do 6 let zdarma, děti do 15 let 15Kč, Ostatní 30Kč
Občerstvení zajištěno

Informace: 606 276 185, pokorny.mvdr@centrum.cz

Studánky a přírodní prameny jsou od pradávna nedílnou součástí zdejší krajiny. Naši moudří předkové si pramenů vody velmi vážili a tak je upravovali do podoby studánek. V Jejich okolí často budovali malé i větší umělecky zpracované pomníčky. Díky jejich úsilí a péči dnes máme v okolí Brna více než sedm desítek studánek. Turistický pochod Okolím studánek Brna Vás na svých trasách v délce 8, 14, 25, 35 a 50 km seznámí s některými z nich. Trasy vás povedou z Brna - Ořešína na Útěchov, Vranov, Řečkovice a dále až k Bílovicím nad Svitavou a Adamovu. Do malebné oblasti známé jako Kraj lišky Bystroušky. Trasy vás povedou po turistických značených stezkách. K nalezení některých studánek, které se nacházejí mimo turistické značené stezky, vás dovede naše značení. Na pochodu poznáte známé i méně známé studánky a rozličné úpravy jejich okolí. Víte například, kde se nalézá studánka Ptačí svatyně, nebo studánka U psa, či dokonce studánka Járy Cimrmana a víte, kde pramení potok Ponávka. Už jste viděli Trpaslíkův pramen, nebo Pytlácký vodopád? Pokud ne a chcete se o nich něco dozvědět, přijďte na náš pochod. Jste srdečně zváni! Každý účastník obdrží na startu mapku a popis tras a malou pozornost. V cíli účastnický list s razítkem.

Občerstvení pro hladové a žíznivé poutníky bude také zajištěno.

Těšíme se na Vaši účast KČT Moravská Slavia Řečkovice, TJ Sokol Ořešín